layout-wrota-lipiec2014-tlo-pustakostka

zdrowie.

 

 

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

wrotapodkarpackie.pl

 

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (18 listopada 2020)

„W czasach pandemii COVID-19 pamiętajmy o oporności na środki przeciwdrobnoustrojowe i pozostańmy zjednoczeni w ochronie antybiotyków”

“In times of COVID-19, don’t give up on antimicrobial resistance (AMR) and stay united to preserve antimicrobials” (WHO)

 Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (18 listopada 2020) i Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach   (18-24 listopada 2020)

Załączniki:
Pobierz plik (Plakat EDWA 2020.png)plakat[plakat]316 kB
Pobierz plik (ulotka kampanii EDWA'2020.pdf)ulotka[ulotka]507 kB

Czytaj więcej...

Apel o dar krwi

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z apelem do honorowych dawców krwi o regularne oddawanie krwi.

Czytaj więcej...

REKORD! W województwie podkarpackim

REKORD! W województwie podkarpackim zebrano prawie 1100 biustonoszy do re(CYC)lingu w 8 edycji DOTYKAM=WYGRYWAM

4 lutego – Światowy Dzień Walki z Rakiem

 Walka z rakiem to wiele projektów profilaktycznych. Jednym z nich jest ogólnopolska kampania społeczna – DOTYKAM = WYGRYWAM. W ostatniej, 8 edycji udało się zebrać rekordową liczbę biustonoszy do recyclingu bo aż 29 699!!! W województwie podkarpackim zebrano ich prawie 1100! Głównym celem DOTYKAM=WYGRYWAM jest promocja profilaktyki raka piersi poprzez propagowanie regularnego samobadania piersi i noszenie dobrze dobranego biustonosza. W Światowym Dniu Walki z Rakiem Piersi podsumowujemy wyniki ostatniej odsłony kampanii.

Załączniki:
Pobierz plik (podsumowanie.jpg)podsumowanie[ ]216 kB

Czytaj więcej...

Konferencja szkoleniowa „Rejestracja nowotworów złośliwych”

Zakład Epidemiologii i Podkarpacki Rejestr Nowotworów zapraszają na konferencję- naukowo-szkoleniową „Rejestracja nowotworów złośliwych”.

Uczestnictwo jest bezpłatne.

Kurs przeznaczony jest dla lekarzy wypełniających karty zgłoszenia nowotworu złośliwego i dla osób kompletujących, weryfikujących oraz wysyłających karty do Podkarpackiego Rejestru Nowotworu.

Kurs odbędzie się w dniu 6 grudnia 2019 r., o godz. 9.00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, Al. Łukasza Cieplińskiego 4, (sala audytoryjna, II piętro) w Rzeszowie.

Załączniki:
Pobierz plik (formularz_zgloszeniowy-1.pdf)Formularz zgłoszeniowy[ ]454 kB
Pobierz plik (program_kursu Rejestr nowotworów.pdf)Program kursu[ ]201 kB

Czytaj więcej...

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

 

Logo EDWA

 W tym roku już po raz dwunasty w dniu 18 listopada w całej Europie obchodzony będzie Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EDWA). Został on ustanowiony w 2008 roku przez Komisję Europejską.

Załączniki:
Pobierz plik (EAAD plakat.png)Plakat[ ]229 kB

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Kongres „Nauka w służbie Życiu”

LOGO Kongresu

Marszałek Województwa Podkarpackiego, Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, Uniwersytet Rzeszowski oraz Fundacja "Życiu - Tak"  serdecznie zapraszają na:

 Międzynarodowy Kongres „Nauka w służbie Życiu” 

 21 i 22 czerwca 2019 r.  Rzeszów,  Filharmonia Podkarpacka

 

Czytaj więcej...

Konferencja szkoleniowa – problematyka chorób odkleszczowych

Zapraszamy na konferencję szkoleniową dla lekarzy medycyny pracy organizowaną wspólnie przez Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Rzeszowie, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Instytut Medycyny Pracy w Łodzi oraz Polskie Towarzystwo Medycyny Pracy.

Konferencja odbędzie się w dniu 11 kwietnia 2019 roku o godz. 12.00

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie

Al. Łukasza Cieplińskiego 4

Sala Audytoryjna (II piętro)

  

Celem konferencji jest przybliżenie problematyki chorób odkleszczowych występujących na terenie województwa podkarpackiego. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Za udział w konferencji będą przyznawane punkty edukacyjne dla lekarzy.

Szczegółowych informacji o konferencji udziela Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Rzeszowie – tel. 17 854 61 55.

 

Program konferencji do pobrania w załączniku.

Załączniki:
Pobierz plik (zaproszenie 11 kwietnia 2019 r..pdf)Zaproszenie na konferencję[Zaproszenie na konferencję]301 kB

Podkategorie

PODKARPACKIE FORUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO 2017

16 listopada 2017 godz. 9:00 – 15:00

Sala Audytoryjna Urzędu Marszałkowskiego Województwa  Podkarpackiego  – ul. Ł. Cieplińskiego 4 w Rzeszowie,

W dniu 2 marca 2017 roku Rada Ministrów w drodze rozporządzenia przyjęła do realizacji Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2017-2022. Przepisy prawa zobowiązują samorządy wszystkich szczebli do upowszechniania środowiskowego modelu opieki psychiatrycznej, w tym zwiększania dostępności, zróżnicowania i unowocześniania usług medycznych, społecznych i aktywizacji zawodowej  dla osób z zaburzeniami psychicznymi, szczególnie po kryzysach psychicznych. Podkarpackie Forum Zdrowia Psychicznego 2017 jest spotkaniem beneficjentów i ich rodzin oraz profesjonalistów, menadżerów, samorządowców  zajmujących się w różnej formie opieką psychiatryczną, oparciem społecznym i aktywizacją zawodową na terenie województwa podkarpackiego. Celem jest wymiana doświadczeń, ocena stanu aktualnego, identyfikacja potrzeb i zasobów instytucjonalnych oraz kierunków działań przy realizacji Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na Podkarpaciu.

Doświadczenia małopolskie

 

 „Rola Szpitala im. J. Babińskiego w Krakowie w opiece regionalnej i ponad regionalnej oraz rozwój lecznictwa środowiskowego”  -  Anna Depukat – specjalista psychiatra, zastępca Dyrektora do spraw lecznictwa Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie

„Szpital Psychiatryczny - wyzwania organizacyjne w procesie adaptacji do potrzeb pacjentów . Relacje partnerskie z samorządami lokalnymi i NFZ - marzenie , możliwość  czy konieczność”  - Stanisław Kracik – Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie

„Zintegrowane usługi medyczne, społeczne i aktywizacja zawodowa w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla dorosłych w programie PO WER 4.1 Deinstytucjonalizacja”  - Mariusz Panek – Fundacja Wspierania Rozwoju Społecznego LEONARDO w Krakowie

„Zintegrowane usługi medyczne, społeczne i edukacyjne w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży w programie PO WER 4.1 Deinstytucjonalizacja”Dariusz Baran – Stowarzyszenie na Rzecz Zdrowia psychicznego Dziecka i Rodziny w Rzeszowie, partner Fundacji Wspierania Rozwoju Społecznego LEONARDO w Krakowie w projekcie.

szczepimysie

background1

7.12__banerek_728x90NOWY.gif

mz logo

 

logo-nfz-rzeszow

 

nck-logo

 

rckk-logo

 ROPS banner 460

aktualizacja ppozp