layout-wrota-lipiec2014-tlo-pustakostka

zdrowie.

 

 

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

wrotapodkarpackie.pl

 

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Konferencja "Pacjent jako aktywny uczestnik..."

Z inicjatywy Marszałka Województwa Podkarpackiego Pana Władysława Ortyla w dniu 20 września 2018 r. odbędzie się konferencja pt.: „Pacjent jako aktywny uczestnik procesu diagnostyki, leczenia oraz partycypacji w procesie stanowienia prawa”.

Konferencja ta jest wynikiem deklaracji złożonej przez Marszałka na spotkaniu organizacji pacjentów w dniu 14 lutego br. w Belwederze.

System ochrony zdrowia w Polsce podlega w ostatnim czasie ciągłym zmianom. Nie brakuje problemów: finansowych, kosztowych i organizacyjnych. Można mieć różne wizje na rozwiązanie tych samych problemów. Ważne jest jednak, aby umieć o tym rozmawiać i szukać rozwiązań, które przyniosą korzyści wszystkim stronom.

Najważniejsze jest jednak, aby zawsze w centrum uwagi był pacjent, szczególnie w tak trudnym okresie jakim jest choroba i związane z nią diagnostyka i leczenie, a także rehabilitacja. Istotne jest, by pacjent na każdym etapie leczenia był podmiotem działania dla całego systemu. Aby zawsze personel szpitala, czyli lekarze i pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, rehabilitanci, nie zapominał o fakcie, że choroba niesie ze sobą ogrom emocji. Lęk o własne życie i zdrowie oraz najbliższych jest bardzo często paraliżujący.

Tak wiele zależy więc od zwykłych ludzkich gestów nacechowanych życzliwością i wsparciem. Warto pamiętać wtedy o złotej regule etycznej „traktuj innych tak, jak ty byś chciał być traktowany”.

Konferencja otwarta jest dla przedstawicieli środowisk medycznych, stowarzyszeń i fundacji zajmujących się pacjentami i ich rodzinami oraz dla wszystkich, którzy chcą porozmawiać o roli pacjenta w systemie ochrony zdrowia.

Współorganizatorem konferencji jest Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

Konferencja odbędzie się w dniu 20 września 2018 roku o godz. 10.00 w Sali Audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego przy al. Łukasza Cieplińskiego 4 w Rzeszowie.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje rejestracja do dnia 17 września 2018 r.

Załączniki:
Pobierz plik (plakat konferencji.pdf)Program konferencji[ ]552 kB

background1

7.12__banerek_728x90NOWY.gif

mz logo

 

logo-nfz-rzeszow

 

nck-logo

 

rckk-logo

 ROPS banner 460

aktualizacja ppozp